English תנאי שימוש הודעות מפת האתר פורום צור קשר דף הבית  
דף הבית רפואה וטיפול טיפולים ותרופות  הצלת חיים-תרופה

משרד הבריאות אישר תרופה להצלת חייהם של שני חולי המופיליה

22/12/2004

לכבוד

שלום רב,

 

הנדון: בקשה לסיוע להצלת חייהם של שני חולי המופיליה נשאי HIV

אנו מרשים לעצמנו לפנות אליכם בבקשה לסייע לעמותה לחולי המופיליה להציל חיים.

אנו זקוקים לתרומה שתאפשר גישור מימון, עד קבלת אישור לטיפול במסגרת סל הבריאות, בתרופה ייחודית לחולי המופיליה שנדבקו ב-HIV.

על המחלה

מחלת ההמופיליה, או דממת בעברית,  הינה מחלה תורשתית, המועברת מאם נשאית לבנה. הלוקים בהמופיליה חסרים את אחד מגורמי הקרישה בדם, ועל כן הם סובלים תכופות מדימומים באיברים פנימיים ומדימומים קשים בשרירים ומפרקים עקב חבלות חיצוניות. בנוסף, סובלים החולים מדימומים ספונטאניים ללא קשר לחבלה חיצונית.

המחלה תוארה לראשונה בתלמוד והתפרסמה עקב תפוצתה בבתי המלוכה באירופה.

חולי המופיליה חיים בצל איומים מתמידים. דימומים פנימיים, הנוצרים בעיקר באזורי המפרקים, גורמים לעתים קרובות להרס המפרק, ומחייבים החלפתו בניתוח, כבר בגיל צעיר. החולים זקוקים לעירויים תכופים של דם ותרכיזי קרישה. כיום רשומים בישראל כ – 550 חולי המופיליה, מתוכם כ – 200 ילדים. על רקע קבלת עירויי דם ומוצריו נדבקו כ-100 מהחולים, רובם ילדים, במחלת האיידס, 70 מהם נפטרו. כ-200 מהחולים נדבקו בצהבת, ואצל חלקם התגלו בעקבותיה מחלות כבד מתקדמות וסופניות.

על העמותה

"עלה" – עמותה לחולי המופיליה הוקמה בשנת 1984 כדי לעמוד לצידם של חולי ההמופיליה ובני משפחותיהם. "עלה" מציעה להם שורה ארוכה של שירותים המשפרים באופן משמעותי את איכות החיים של החולים, מחזקים אותם בהתמודדותם עם המחלה, מסייעים להם כלכלית ותומכים בהם נפשית.

אחת הפעולות המרכזיות והחשובות של העמותה הייתה סיוע בהקמת המרכז הארצי להמופיליה הפועל בבית החולים תל-השומר, בראשותו של פרופ' אורי מרטינוביץ, מומחה בעל שם עולמי בתחום. המרכז, מהמתקדמים בעולם, ואנשי הצוות הרב מקצועי והמיומן שבו, מציעים תחת קורת גג אחת את כל הטיפולים המסובכים, והמסוכנים לעתים, שחולה המופיליה נזקק להם. לעתים קרובות מדובר בטיפולים מצילי חיים.

בנוסף מציעה העמותה למשפחות ולחולים מגוון רחב של פעילויות ושירותים – העמותה מקיימת מדי שנה קייטנות לילדים חולים במטרה להעניק להם שעות וימים של הנאה בתוך שגרת ההתמודדות עם המחלה, וכן ללמדם את סודות העירוי העצמי – תנאי לקיום חיים עצמאיים ולהפחתת חרדות ההורים; העמותה מעניקה סיוע ברכישת עזרים ובמימון טיפול ותרופות במקרה של משפחות חסרות אמצעים; העמותה פועלת גם בתחום החקיקה והעבירה בכנסת את חוק נפגעי עירויי דם הבא להבטיח את זכויותיהם של הרבים הנדבקים במחלות קשות בגלל העירויים, כעת נאבקת העמותה בזירה הפוליטית והמשפטית להוספת טיפול חדשני באיידס; העמותה מקיימת קבוצות תמיכה לילדים ולבני משפחות, אותן מנחים עובדת סוציאלית ופסיכולוג, ובהן לומדים ההורים כיצד לחיות עם ילד חולה המופיליה. המסגרת החברתית והפתיחות בקבוצות מפחיתה את חרדות ההורים; שירות נוסף שמספקת העמותה עבור בני משפחות החולים הוא אבחון טרום לידתי, כדי לשבור את מעגל הכשפים של המחלה, ולאפשר לאם מידע אמין בעת שהיא שוקלת כיצד לנהוג.

העמותה מממנת את טיפולי השיניים היקרים במיוחד לחולים בגלל מצבם (דימומים ונגיפים), בשנה האחרונה אבזרנו את חדר הפזיוטרפיה ב'מרכז הארצי להמופיליה' בבית החולים שיבא

תחום חשוב נוסף הינו הסיוע המשפטי לחולים שזכויותיהם מקופחות על-ידי רשויות הבריאות, והם מבקשים להיאבק בהן אך אין הכלים לכך.

 


From: ALEH - Michal Ziv [mailto:alehi@bezeqint.net]

Sent: Thursday, December 23, 2004 12:14 PM
To: 'eolmert@moital.gov.il'
Subject:
פניה אישית לשר אהוד אולמרט - הצלת חיים

 השר אולמרט שלום רב,

עמותת "עלה" מבקשת את עזרתך הדחופה בהצלת חיי שני חולי המופיליה שנדבקו בנגיף האיידס כתוצאה מטיפול רפואי ונשארו בחיים.

הם זקוקים כיום לתרופה מצילת חיים שאינה בסל.

אנו פונים אליך כדי שתסייע לנו, כמי שמכיר את הנושא מתקופת כהונתך כשר בריאות.

מצ"ב ציטוט שלך מעל בימת הכנסת ובו הבטחה שלך בשם משרד הבריאות.

מודה לך מראש  בשם העמותה ובשם שני בחורים צעירים שמבקשים שתסייע לתת להם מתנה גדולה – חיים !

מיכל זיו

מנכ"ל "עלה"

עמותה לחולי המופיליה


 23/12/2004

דחוף !

לכבוד

מר דני נווה

שר הבריאות

 באמצעות  פקס 02-6786849

שלום רב,

הנדון: הצלת חיים

עמותת "עלה" מממנת מזה 10 חודשים תרופה מצילת חיים לחולה המופיליה בן  29 ( נשוי ואב לילד פעוט) שנדבק באיידס בהיותו קטין, כתוצאה מקבלת תכשירי דם נגועים במערכת הבריאות.

העמותה כילתה את חסכונותיה ואיננה מסוגלת להמשיך לשאת בנטל ולכן בקשנו מהמטופל לפנות ישירות לגורמים המתאימים. אנו נמצאים ברגע של אמת, ויתור על התרופה פירושו גזר דין מוות לצעיר זה.

המדובר בתרופה שעלותה 10,000 ₪  ובשלב הזה צריך להציל צעיר זה וצעיר נוסף שגם מצבו מדרדר.

מצ"ב מכתב אישי של המטופל.

העמותה מבקשת לציין כי:

  1. מדובר בבחור מקסים, מוכשר ומלא חיוניות, שסובל משילוב מחלות קשות ולכן ההתמודדות קשה שבעתיים.
  2. הבחור נדבק כאמור כתוצאה מתכשירים שקבל ממוסדות רפואיים של קופת חולים ושל מדינת ישראל ולמדינה מחויבות מוסרית לאפשר לו להמשיך ולחיות. עד כה, סייעה המדינה בידיו ועתה, נחוץ לממן בדחיפות לו ולחולה נוסף את התרופה שתציל את חייו. , מצ"ב מכתב של שר הבריאות לשעבר חיים רמון וציטוט של שר הבריאות לשעבר אהוד אולמרט בכנסת. על מחויבותם להצלת אותם חולים).
  3. הגשנו לוועדת הסל התוויה מיוחדת לחולי המופיליה נשאי איידס. מדובר על קבוצה קטנה של פחות משלושים חולים שנשארו בחיים. שניים מהם זקוקים לתרופה שעלותה סבירה ולא תהווה נטל כלכלי כבד על מערכת הבריאות.
  4. חולים אלה הקימו משפחות והם עובדים ותורמים לחברה.
  5. לאחר שעד כה הצליחה מערכת הבריאות בעזרת שרי הבריאות ובעזרת טיפול מסור של רופאים מעולים ומסורים כפרופ' מרטינוביץ וד"ר שפירא ורבים אחרים, לקיים חיים של אותם חולים ששרדו, פרושה בקשתנו ממך לתת להם לא כסף ולא דירות ולא מכוניות אלא מתנה פשוטה- חיים.
  6. אנחנו אסירי תודה לך על תרומתך החשובה לחולי ההמופיליה ולעולם לא נשכח לך זאת
  7. אודה על מענה מיידי למטופל, באמצעות "עלה".

בתודה מראש,

מיכל זיו

מנכ"ל "עלה"

העתק:

ד"ר יצחק ברלוביץ – המשנה למנכ"ל משרד הבריאות

השר אהוד אולמרט – שר התמ"ת, לשעבר שר הבריאות

ח"כ חיים רמון – לשעבר שר הבריאות

ועדת סל הבריאות

פרופ' אורי מרטינוביץ – מנהל המרכז הארצי להמופיליה

 טלפקס 04-6180980, נייד 050-6680406


 22/12/2004

לכבוד:  מר דני נווה ,שר הבריאות וועדת סל התרופות

כבוד השר, ועדה נכבדה,

אני פונה אליכם אישית כי אני פוחד לאבד את חיי וזקוק מידית לתרופה בשם פוזאון.

אני חולה בהמופיליה קשה מלידה. בילדותי  קיבלתי פקטור 8 כטיפול רפואי בבית חולים  וכך נדבקתי באיידס והפטיטיסC .

אני בן 29, נשוי ואב לפעוט, נושא את מחלת האיידס משנת 1986 בעקבות הידבקות ממנת דם נגוע.

אני מטופל ב'מרכז הארצי להמופיליה' בבית חולים "שיבא",  ע"י צוות מסור שגורם לחיי להיות רגילים לחלוטין. הטיפול בזיהומים נעשה ע"י אחד הרופאים הטובים בעולם לאיידס, ד"ר ג'ונתן שפירא.

 לפני כ- 20 שנה נחשפתי לפקטור 8 נגוע ומאז אני נושא את מחלת האיידס. כשהייתי בן 16 פרופ' אורי מרטינוביץ' קרא לי ולאימי לשיחה וסיפר לי שנדבקתי בנגיף האיידס בעקבות פקטור נגוע. חשבתי שעולמי חרב עליי. ילד בכיתה י' שומע שהוא חולה באחת המחלות הנוראיות ביותר וצפוי למוות מלא בייסורים. התחילו לטפל בי, אולם התברר שכמה שהגוף שלי היה חזק כך גם הווירוס המקנן בגופי לא מרפה והוא לא הפסיק להשתנות ולפתח מוטציות ולהפוך לעמיד לתרופות. התחלתי לאבד משקל ולפתח שיעול מטריד שלא פסק כמעט שנתיים וכשהגעתי למשקל 67 ( בגובה 1.85) הגיע ד"ר שפירא וממש הציל את חיי כשבנה, בזהירות של פיזיקאי גרעיני ובוירטואוזיות של להטוטן בקרקס, את המינונים הנכונים והחליף תרופות בזמן לפני שהווירוס משתלט על הגוף וכדי לשמור על רמת וירוס נמוכה כל הזמן. במשך השנים החלפתי תרופות רבות במינונים שונים ולכולם כמעט הצליח גופי לפתח מוטציות כי רוב התרופות היו מאותו זן מתפתח.

במשך הזמן הזה התחתנתי עם אישה מקסימה ותומכת ויש לנו ילד מתוק בן שנה וחצי שממשיך לגדול ולהתפתח.

בשנה האחרונה שוב חלה עלייה של הווירוס בדמי וד"ר שפירא אמר שאני חייב להתחיל להשתמש בפוזאון שהן זריקות תת-עוריות שניתנות פעמיים ביום והן תוקפות את הווירוס מזווית אחרת ולכן אין לו מוטציות. עמותת "עלה" משלמת את רוב עלות התרופה ואני משלים את היתרה. עמותת "עלה" הנפלאה לא יכולה להמשיך ולממן את התרופה.

התרופה פוזאון הורידה לי את רמת הווירוס לכמעט אפס והעלתה לי את רמת מערכת החיסון לרמות גבוהות שלא נצפו אצלי שנים.

התרופה פוזאון היא היחידה שיכולה לעזור לי היום ובמשך השנה וחצי-שנתיים הקרובות עד שיגיעו תרופות חדשות שיתקפו את הווירוס בצורה אחרת ויתנו לי חיזוקים למערכת החיסון. כרגע, בזכות הפוזיאון, חיי מתנהלים באופן רגיל: אני עובד ומנהל חיי משפחה אוהבים. בלי התרופה מצבי שוב יתדרדר וחיי יהיו בסכנה. בגלל העדינות שבטיפול, הפסקת התרופה יכולה לפתח כלפיה מוטציות בגוף ואם ארצה אח"כ להמשיך בטיפול היא כבר לא תועיל.

הגוף שלי נמצא במלחמה עם האיידס כבר 20 שנה ומצליח לעמוד בהתקפות בגלל תרופות.

אני מבקש מכם בכל ליבי לעזור לי במימון התרופה ובהמשך החיים הרגילים שלי.

אני רוצה לראות את הילד הקטן שלי גודל והולך ולנהל איתו שיחות כשיגדל.

אני לא רוצה להשאיר אותו בלי אבא בגלל בעיות בירוקרטיה ותקציב.


 כך הצהיר בשעתו שר הבריאות אהוד אולמרט בפני כנסת ישראל:

 " הוקם מרכז ארצי לטיפול בחולי המופיליה במסגרת בית החולים שיבא. המרכז הזה נותן את הטיפולים החדשניים והמסובכים ביותר בזמינות מציינת וזאת בנוסף לכל הטיפולים השגרתיים שניתנים בכל מכון המטולוגי בכל אחד מבתי החולים בארץ. אנחנו הקצינו תקציב מיוחד, תקנים מיוחדים, למרכז הזה, אשר מאפשרים את קיומו והמשך פעילותו. משרד הבריאות עושה כל מה שלאל ידו

לעשות כדי להקל על מצבם של החולים הללו ולטפל בהם כמיטב יכולתו על פי הידע המדעי-המקצועי המתקדם ביותר שעומד לרשותנו.. אני יכול להבטיח לכם שבתחום הרפואי אנחנו נמשיך לספק לקורבנות האומללים הללו את מיטב הטיפול המקצועי ברמה הגבוהה ביותר שאנחנו יכולים לתת, במסירות הגדולה שבה היא ניתנת במרכז להמופיליה בבית החולים תל השומר".


   סוף טוב הכל טוב:


 

לכבוד משרד הבריאות

 

רציתי להודות לכם על הטיפול המהיר בבקשה לאישור תרופת הפוזאון ועל ההחלטה שלכם לממן אותה עבורי.

בחודשים האחרונים הסתובבתי עם חשש גדול שהתרופה, שכל –כך שיפרה את מצבי ושנתנה לי תקווה גדולה לעתיד, תפסיק להיות בשימושי.

התרופה, שמומנה במשך חודשים רבים בעיקר ע"י העמותה להמופיליה ובמקצתה על ידי, הגיעה בנקודה בה לא נשארו יותר תרופות בארץ בהם ניתן היה לטפל בי. לאחר שהתחלתי להשתמש בפוזאון רמת הווירוס ירדה אצלי בדם לרמה הכי נמוכה מזה שנים והמערכת החיסונית שלי התחילה להרים את הראש ולהתחזק. התוצאות המיידיות הוכיחו לכולם כמה התרופה יעילה ובמיוחד למישהו עם כל כך הרבה שנים של חיים עם הווירוס.

עמותת "עלה" הנפלאה, שהוכיחה לי שהם יעשו הכול על מנת לעזור לאחד מחבריה, גייסה כספים ועזרה לי במימון התרופה, אבל לאחר שנה הם לא יכלו יותר לעמוד בהוצאות החודשיות הגבוהות.

לכן, אני רוצה להודות לכם מקרב לב על המאמצים שלכם לאישור התרופה ועל  כך שאתם עוזרים לי להמשיך את חיי בצורה שלווה עם משפחתי.

ואני מקווה שיגיע היום ובו מערכת הבריאות תקבל את תקרת התקציב שהיא זקוקה לה על מנת לעזור לכמה שיותר אנשים לחיות את חייהם בבריאות טובה.

בהוקרה רבה מאד !


‏‏‏01/02/2005

לכבוד

ד"ר יצחק ברלוביץ

המשנה למנכ"ל וראש מנהל רפואה

משרד הבריאות

רבקה 29

ירושלים 91010

 

ד"ר ברלוביץ היקר שלום רב,

 

הנדון:פוזאון – הבעת תודה והערכה

 

הנהלת "עלה" – עמותה לחולי המופיליה – וחבריה, מבקשים להגיד לך תודה רבה מכול הלב  על   התגייסותך הכנה למען חולי ההמופיליה בכלל ולמען חולי ההמופיליה שנדבקו בנגיף האיידס בפרט.

מצ"ב מכתב תודה אישי של מטופל.

 

בהערכה רבה.

 

מיכל זיו

מנכ"ל "עלה"

העתקים:

חה"כ דני נווה – שר הבריאות

חה"כ אהוד אולמרט – שר התעשייה, המסחר והתעסוקה

חה"כ חיים רמון - שר

פרופ' אבי ישראלי – מנכ"ל משרד הבריאות

ד"ר בעז לב – המשנה למנכ"ל משרד הבריאות

ד"ר אסנת לוקסנבורג – ראש מנהל טכנולוגיות רפואיות

פרופ' זאב רוטשטיין – מנכ"ל המרכז הרפואי שיבא

פרופ' אורי מרטינוביץ – מנהל המרכז הארצי להמופיליה

מר שוקי פורר – ראש עירית רחובות ויור' "עלה"

פרופ' דניאל מור - משפטן

ועד ההנהלה – "עלה"

תודות וקרדיטים יצירת קשר פניה למנהל האתר פרסום באתר רופא כונן 03-5302409  
© כל הזכויות שמורות לאלי וישניצר